2016 Rekorla Kapanacak

19 Temmuz'sa Aksaray'da Ar-Ge merkez kurma kararı aldıklarını açıklayan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, yatırıma tam gaz devam ettiklerini,2016 yılını rekorla kapatacaklarını söyledi.

2016 Rekorla Kapanacak

 

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, geçmiş yıllarda kurda en ufak bir hareketlenmenin veya terör saldırılarının piyasanın çökmesine neden olduğunu, ancak artık böylesi durumların yaşanmadığını belirtti. Sülün, "Son 12 aya baktığımızda Türkiye'de çok şey oldu. Bugün hâlâ Türkiye'de otomobilde rekor kırarak 2016'yı kapatacağız. Bunu dünyada yapabilecek başka bir ülke de yok. Biz tam gaz yatırımlara devam ediyoruz. Hatta 19 Temmuz'da Aksaray'da yeni bir yatırım kararı aldık" dedi. Aksaray'da bir Ar-Ge merkezi kuracaklarını anlatan Sülün, "İstanbul'da bir Ar-Ge merkezimiz var, bir tane de Aksaray kamyon fabrikamızda kuruyoruz ve Mart-Nisan gibi temel atma törenini yapacağız" diye konuştu.

İTHALATI TL İLE YAPIYORUZ
Türk Lirası ile ticaret kuralını Mercedes-Benz Türk'ün 2012'den beri uyguladığını hatırlatan Sülün, şu bilgileri paylaştı: "Otomobil ve hafif ticari araç ithal ederken TL ödüyoruz Almanya'ya, döviz ödemiyoruz. Döviz talebini azaltan bir işlem. Biz buradan ihracatı ise euro ile yapıyoruz. Yani döviz geliyor, TL gidiyor."

Ekonomi Ajansı-Takvim 

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün Ar-Ge Ekonomi Ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro