Gemi Turları Nisan'da Başlıyor

Kırım-Soçi arası gemi turları seferinin Nisan ayının sonunda açılacağı bildirildi. Söz konusu seferin rotasının İstanbul’a kadar uzatılması planlanıyor.

 Gemi Turları Nisan'da Başlıyor

 

Geçtiğimiz Eylül ayında yapılan devlet konseyi toplantısı sırasında RF Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi ile Kırım şehirleri arasında hava ve deniz seferlerinin başlatılması imkanlarının incelenmesi konusunda RF Ulaştırma Bakanlığı'na talimat vermişti. Soçi Deniz Ticaret Limanı Genel Müdürü Vladimir Derkunov ise Soçi ile Kırım arasında düzenli gemi turları seferinin açılmasının 2017 yılının ilkbaharında açılabileceğini ifade etmişti.

Bahse konu proje RF Ulaştırma Bakanlığınca onaylanmıştı. Rosmorport Kurumu'nun ilgilendiği proje için Roy Star gemisi satın alınmıştı. Gemi 1977 yılında inşa edilmiş, 2005, 2013 ve 2017 yıllarında ise modern koşullarına uygun bir şekilde yenileme yapılmıştı.  Söz konusu geminin uzunluğu 141,8 metre, genişliği ise 21,9 metredir. 940 yolcu alabilecek 360 kamara bulunuyor. Gemide 4 havuz, iki restoran, sinema, barlar, diskolar, SPA alanı, mağazalar ve konser salonu yer alıyor.

Ekonomi Ajansı / RUSYA

Ekonomi Ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro