İngiltere'den Operasyon

Ekonomi Ajansı'nın Dünya'ya servis ettiği haberde kendi kendisini yalanlayan İngiltere'nin uluslararası medya kuruluşlarından BBC'nin tarihi hatasını ortaya çıkarınca, kuruluşun sarsılan imajını düzeltmek, yine bir başka İngiliz basın organı The Gulf Times Business'e düştü.

İngiltere'den Operasyon

 

Ekonomide Türkiye'nin ilk uluslararası medya uruluşu olan Ekonomi Ajansı, BBC'nin kendisini yalanlayan haberi tek fark eden ajans oldu. www.ekonomiajansi.com.tr haber portalımızda 'Dünyaca Ünlü Medya Kuruluşundan Tarihi Hata' başlığı ile yayınladığımız  haberimizden sonra durumun farkına varan İngiliz basını, BBC'nin imajını kurtarmak için haberi yeniden işlemek zorunda kaldı.  

The Gulf Times Business, BBC'nin Dünya'ya servis edip kendi haberini yalanladığı '' ''Birleşik Krallık’ta en büyük yatırımcı ülkelerden Katar, nakliye, emlak ve dijital teknoloji sektörlerine yatırım yapmak için 5 milyar Sterlin bütçe ayırdı.  Katar Maliye Bakanı Ali Shareef al Emadi’nin henüz hangi projelere yatırım yapacaklarının kesinleşmedi, elektrik, yol, demiryolu ve köprü projelerindeki teklifleri değerlendireceğiz'' içerikli haberi, yeniden işledi.

''Katar Brexit’e rağmen İngiltere’de 5 milyar sterlin değerinde yatırım yapmayı planlıyor'' başlıklı The Gulf Times Business, haberinde ''Katar İngiltere Avrupa Birliği üyeliğinden ayrılırken ülke ile olan ticari bağlarını güçlendirmek üzere önümüzdeki 5 yıl içinde 5 milyar sterlin (6,3 milyar ADB Doları) değerinde yatırım yapmayı planlıyor. Katar’ın İngiltere’de hâlihazırda Harodds mağazası, Savoy Otel ve Shard gökdelenin de yer aldığı yaklaşık 35 milyar sterlin tutarında yatırımı bulunmakta.'' denildi.  

Katar-İngiltere yatırım forumu esnasında Katar Maliye Bakanı'nın yeniden konuşturan The Gulf Times Business, haberde ''İngiltere’de inşaat, gayri menkul ve teknoloji alanlarındaki fırsatları değerlendirmek istediklerini ve yatırımların Katar Yatırım Otoritesi ve alt firmaları tarafından gerçekleştirileceğini belirtti. Dünyanın en büyük LNG üreticilerinden biri olan, İngiltere’nin LNG ihtiyacının yüzde 90’ının karşılayan ve İngiltere’de finansal kriz döneminde yapmış olduğu uzun vadeli yatırımları bulunan Katar için İngiltere’nin AB’den ayrılmasından sonra istikrarlı bir ekonomiye sahip olması büyük önem arz ediyor. İngiltere’ye yapılması planlanan yatırımların ardındaki diğer bir önemli unsuru ise Katar’ı n, petrol fiyatlarındaki düşüş sebebiyle ekonomik faaliyetlerini çeşitlendirme ve petrol dışı alanlara da yatırımlarını yayma politikası oluşturuyor.'' ifadelerine yer verdi.

Kaynak: The Gulf Times Business 

Ekonomi Ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro