Polisin Dahi Yakalayamadığı Böyle Dolandırıcı Görülmedi

Çeşitli yöntemlerde kandırdıkları insanların helal paralarını ele geçiren dolandırıcılar, her geçen gün farklı stratejiler geliştiriyor. Dolandırıcılar genelde bilinen yöntemler kullanırken, böylesi bu güne kadar ne duyuldu ne de görüldü. Sivas nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen yüzyılın dolandırıcısı Osman Şahin, bugüne kadar eşine rastlanmamış bir yöntem kullanıyor.

Polisin Dahi Yakalayamadığı Böyle Dolandırıcı Görülmedi

 

Geçmişte ses taklitleriyle devlet büyüklerini kandırıp dolandıran Selçuk Parsadan’ı geride bırakan bir yöntem kullanan Osman Şahin’in yüzlerce insanı milyonlarca lira dolandırdığı ortaya çıktı. Hazırladığı kılıflar sayesinde savcıların ve polisin elinden rahatlık kurtulabilen dolandırıcının yöntemi ise öğrenenleri şaşkına çeviriyor. Dolandırıcılık, yankesicilik, hırsızlık ve gasptan çok sayıda sabıkası bulunan, çok sayıda davada hakkında yakalama ve tutuklama kararı bulunan dolandırıcı Şahin, insanları sosyal medya hesabında avlıyor.

Sosyal medya paylaşım platformlarından ‘Facebook’ta ‘AK Şahinler Osman’ ismini kullanan (https://www.facebook.com/osman.sahinler.7?fref=ts) profesyonel dolandırıcı, masum insanlara kendisini Cumhurbaşkanı Erdoğan sevdalısı, iş adamı ve AK Parti Genel Merkezi’nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak tanıtıyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını kendi fotoğraflarıyla yan yana kullanıp,  İstanbul’un Üsküdar ilçesinden sözde meclis üyesi aday adayı olduğuna inandırmak için ‘AK Parti’ amblemli sözde adaylık posteri dahi bastırıp kapak fotoğrafı olarak yayınlayan dolandırıcı,  Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı, Başbakan Yardımcıları ve devlet bakanlarıyla sıkı ilişkiler kurduğu havası oluşturarak belediye başkanlarının odasına elini kolunu sallayarak girebiliyor. Ziyaret ettiği belediye başkanlarıyla olan fotoğrafları da cesurca yayınlamaktan çekinmiyor. 

Bursa’nın İnegöl ilçesinde mobilya firması sahibi iş adamı olduğu imajı verdiği öğrenilen suç makinesinin en çok İstanbul, Sivas ve Samsun’da görüldüğü belirtildi. Bugüne kadar yüzlerce insanı kandırarak paralarını gasp eden Şahin, lüks tatil beldelerinde gününü gün ediyor. Dolandırdığı kişilerin foyasını meydana çıkarabileceği endişesiyle yorum sayfasını, bindiği araçların plakalarını, kaldığı otellerin ve yemek yediği restourantların logo, tabela ve görüntülerini titizlikle gizliyor.

Gerçek kişiliğini büyük bir gizlilikle saklayıp çevresindeki insanları kandırabilmeyi başaran Şahin hakkında birçok ilde mahkemelerce çıkarılan yakalama kararları bulunuyor. Dolandırılan insanların açtıkları davalar kapsamında yapılan araştırmalarda gerçekte AK Parti’ye üyeliği dahi bulunmadığı ortaya çıkan dolandırıcı, polis tarafından her yerde aranıyor.

Dolandırıcı hakkında mahkemelerce verilmiş çok sayıda yakalama ve tutuklama kararı bulunurken, mağdurlar ise ‘Allah rızası için insanlarımızdan yardım istiyoruz. Bu dolandırıcı Sayın Cumhurbaşkanımızı, devlet büyüklerimizi ve AK Parti’yi kullanıyor. Yerini bilenlerin, görenlerin mülkünse yakalamalarını veya polise haber vermelerini insanlık namına rica ediyoruz. Bizim çok canımız yandı. Hayatımızı karattı. Çoluğumuz çocuğumuz mağdur oldu. Onların geleceklerini çaldı. Hiç olmazsa başka insanlar mağdur olmasın. Halkımızın bu tür insanlara karşı duyarsız kalmayacağını biliyoruz. Türk polisine ve adalete yardımcı olmak, herkesin görevidir. O yüzden yardım istiyoruz.” ifadelerini kullanıyor. 

dolandırıcı Osman Şahin Ekonomi Ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro