Mahkeme-i Kübra'da Kaç Yıl Ceza Alacak?

Türkiye düşmanlarının 50 yıllık maşası olan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Lideri Fethullah Gülen, mahkemeye çıkacak. Geçtiğimiz aylarda kalp krizi geçirdiği ileri sürülen terörist başı Gülen, teslim edilmesi halinde devleti yıkmak, hükümeti ele geçirmek ve darbeye teşebbüs gibi çok sayıda suçtan yargılanıp idama mahkum edilecek. Şayet yargılanması yapılamadan ölürse de vatan haini bu kez de Mahkeme-i Kübra’da hesap verecek.

Mahkeme-i Kübra'da Kaç Yıl Ceza Alacak?

 

MİLLETİN ÖNÜNDE HESAP VERECEK

Halen ABD’nin Pelsinvanya eyaletindeki açık hava hapishanesinde bulunan terörist başı, Türkiye’ye teslim edilmemek için her yolu deniyor. Ömrü boyunca İslam’ı anlatıp sahte gözyaşları döken Gülen'in ciddi sağlık problemleri olduğu ve kalp krizi geçirdiği ileri sürülmüştü. İşlediği suçlardan ölmeden yargılanamasa bile terörist başı, Mahkeme-i Kübra’da yine milletin önünde hesap verecek. İlahi mahşerdeki mahkemede insan öldürmek, devlete baş kaldırmak, hainlik etmek, kamu malına el uzatmak, millete kurşun sıkmak, kul hakkı yemek, zimmetine para geçirmek, yalancılık, sahtekarlık gibi çok sayıda suç ve günahlardan tek tek sorgulanıp hüküm giyecek.

CEHENNEMDE KAÇ YIL YATACAK?

Mahkeme-i Kübra’nın başı bu kez hakim değil, alemlerin rabbi Allah olacak. Mahkeme 4 duvar arası görülmeyip, mahşer meydanında kurulacak. İslam’ı kullanıp insanların temiz duygularını kullanıp bağışlarını hiç eden, imanlarını çalan, kandıran Gülen, mahkemede 248 şehit, 2 bin 193 gazi ve Türk milleti ile ayrı ayrı yüzleşecek. Yaptıklarının hesabını tek tek verip tüm insanlığın huzurunda hüküm giyecek. Hakkında verilecek kararın temyiz veya bir üst mahkemeye müracaat şansı olmadığı için Allah’ın hakkında vereceği karar anında vuku bulacak. Terörist başının cehennemde ne kadar kalacağını bilen ise yanlızca Allah’tır.

HAK SAHİPLERİNİ HAKKINI İSTEYEYECEK

Mahkeme-i Kübra duruşmasının en çetin hesabı, Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in bize bildirdiğine göre kul hakkı ve hukuku konusunda olacak. Boynuzsuz koyunun hakkının boynuzlu koyundan alınacağı çetin bir gün olan büyük duruşma günü, kul hakkının affı, ilgili kulun elinde olacak. Bunun için FETÖ Lideri’nin iyiliklerinden bir kısmı, hakkını yediği kula verilecek, iyilikleri bittiği halde hâlâ üzerinde kul hakkı varsa, bu defa üzerinde hakkı bulunan kimselerin günahları alınıp üzerine yüklenecek.  Böylece adalet eksiksiz sağlanacak.

“İFLAS ETMİŞTİR”

Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V),  bu durumdaki bir kısım kişilerin Mahkeme-i Kübra’da gerçekten iflâs ettiğini haber vermiştir. Keza Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm, bu konuda şöyle buyuruyor: “Şüphesiz Kıyamet Günü haklar sahiplerine verilecektir. Hatta boynuzsuz koyun için, boynuzlu koyuna kısas yapılacaktır. Kul hakkı sorgusundan hayvan da olsa, mecnun da olsa, deli de olsa, bunak da olsa, çocuk da olsa, şehid de olsa hiçbir canlının 
ve hiçbir kimse hariç kalmayacaktır.  Allah-u Teâla nazarında, bir kulun Allah tarafından yasaklanan büyük günahlardan sonra, beraberinde getirebileceği en büyük günahlardan biri, kişinin ödenecek karşılık bırakmadan üzerinde kul borcu olduğu halde ölmesidir.”

İNCELEMELER SÜRÜYOR

15 Temmuz gecesi darbeye kalkışırken karşısında himmet, burs, sadaka, kurban ve yardım toplayıp kurşunlar ve bombalar yağdırdığı Türk Milleti’ni bulan FETÖ, amacına ulaşamadı. 248 kişinin şehit, 2 bin 193 vatandaşın da gazi olduğu hain kalkışma sonrası operasyonlarla yakalanan hainlerin yargılanmaları devam ederken, örgütün gizli haberleşme sistemi ‘Bylook’ kullanıcıları da tek tek tespit edilip kamudan tasfiye ediliyor.

'İN' RAKAMLARINDA SON DURUM 

FETÖ operasyonları kapsamında tutuklu bulunan toplam kişi sayısı haziran ayı itibariyle 50 bin 344’e çıktı. Adli kontrol kararıyla yargılamalarına tutuksuz devam edilecek kişi sayısı 47 bin 136 olurken, hakkında işlem yapılan şüpheli sayısı ise 161 bin 751. Adalet Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre hakkında yakalama kararı bulunan 7 bin 605 kişi var. Türk adaletinden kaçıp düşman ülkelere sığınan FETÖ hainlerinin teslim edilmesine yönelik çalışmalar ise sürüyor. Gözaltından serbest bırakılanların sayısı 4 bin 264, soruşturmaya ismi yazılıp hakkında işlem yapılmayanların sayısı da 30 bin 597. Ayrıca delil bulunmadığı ve suçsuz olduğu anlaşılıp takipsizlik kararı verilenlerin kişi sayısı 3 bin 334, serbest kalanların sayısı ise 9 bin 233.

EKONOMİ AJANSI /  SAMSUN

fethullah gülen ekonomi ajansı mahkeme türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro