"İmkanlarımız, Yatırımcıların Emrindedir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin tüm imkanlarının uluslararası yatırımcıların emrinde olduğunu belirtti. Türkiye’nin huzur ve güvenliği ile geleceğe emin adımlarla yürüdüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı şirketleri ülkeye yatırım yapmaya davet etti.

 

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’nın Türkiye’deki Alman firmaları üzerinden tehditkar konuşmasına sert dille tepki gösterdi. Almanya’ya ‘Siz kiminle konuştuğunuzun farkındamısınız’’diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman şirketleri hakkında hiçbir soruşturma olmadığını, firmaların Alman politikacılardan daha vizyoner duruş sergilediğini kaydetti. Yabancı şirketlerle hiçbir sorunlarının bulunmadığının altını çizen Erdoğan, kazan kazana çalışmaya devam edildiğini vurguladı.

Dünya’da markaların yerine hemen alternatif başka marka gelebilecek bir küresel süreç yaşandığına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin bu süreçten çok daha iyi, gelişerek ve zenginleşerek çıkacağımızdan şüphe yoktur. Hiçbir zaman kendimiz kazanalım demedik. Muhataplarımızı pazar olarak görmedik. Birlikte olursak 2019’da başarılı oluruz. 2019 bir kırılma noktasıdır. Unutmayalım.” ifadelerini kullandı.

EKONOMİ AJANSI / ANKARA 

Fotoğraf: Akşam

cumhurbaşkanı erdoğan almanya yatırımcı ekonomi ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro