48.5 Milyarlık Servet Nerede Kullanılacak?

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında FETÖ ile yapılan mücadelenin mali yönü ayrıntılı olarak değerlendirilmiş, terörist başının 48,5 milyarlık serveti devlete geçmişti. Kamuoyu şimdi devlet hazinesine geçen servetin ne için ve nasıl kullanılacağını merak ediyor.

48.5 Milyarlık Servet Nerede Kullanılacak?

 

Fetullahçı Terör Örgütü’nün maddi ve gelir kaynaklarının kurutulmasına yönelik çalışmalara devam eden hükümet, paralel devlet yapılanması soruşturması kapsamında araştırmalarını titizlikle sürdürüyor.  ‘İnleri’ne giren güvenlik güçleri, FETÖ’yle mücadelede asıl başarıyı örgütün finansal ayağında sağladı.

Ekonomik açıdan çökertilen örgütün 966 şirkete el konularak TMSF’ye devredildi. Şirketlere ait 4 bin 888 taşınmaz mal varlığı Maliye Bakanlığı’na geçti. 7.5 milyar lira gayrimenkul varlığı ve 41 milyar lira şirket büyüklüklerine el konuldu.  Terörist başının kişisel 48,5 milyarlık serveti de devlet hazinesine geçti. Finansmanını ağırlıkla Türkiye’den sağlayan örgütün himmet, para transferi, okullar yoluyla elde edilen para konularında bütün muslukları kesildi.

Milletin hassas İslami duygularını su istimal ederek elde ettiği büyük serveti, devlet himayesinde kullanılacak. Servetin nasıl ve nerelerde harcanacağı ise şimdilik merak konusu.  

EKONOMİ AJANSI / ANKARA

Fotoğraf: Yeni Şafak

FETÖ Para Devlet Ekonomi Ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro