Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat

Güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren Türk iş adamlarına yeni bir pazar doğdu. Konutlarda güneş enerjisi sistemleri kullanımını yaygınlaştırmak isteyen Umman Sultanlığı, gerekli yatırımların yapılmasına yönelik sürece hazırlanıyor.

Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat

 

Umman Sultanlığında güneş enerjisi ile ilgili çatı sistemlerinin kullanımının yaygınlaştırılması ve ülkedeki konutlarının yüzde 15-30 arasındaki bölümünün anılan sistemleri kullanması yönünde gerekli girişimlerin yapılmasına yönelik hazırlanan mevzuat taslağının değerlendirmelerine halen devam ediliyor.

Bu konuda ülkedeki yetkili kamu kurumu olan Umman Elektrik İdaresi Otoritesi (Authority for Electricity Regulation Oman) tarafından güneş enerjisine teminine yönelik  PV sistemleri ile ilgili rehber yayınlandı.

Son zamanlarda ülkede bu konuda artan ilgiye ve 25 yıl içerisinde bu kapsamda elde edilecek enerjiden ülke ekonomisine 1.3 milyar ABD Dolarlık gelir sağlama hedefine dayanılarak,  anılan sektörde faaliyet gösteren ülkemiz firmalarının, teknik ve idari düzenlemelere yönelik ayrıntılı bilgi içeren yukarıda anılan rehberi ve eki belgeleri incelemelerinde ve gerekli görülmesi durumunda anılan idare ile temasa geçmelerinde fayda görülüyor.

Ekonomi Ajansı / UMMAN

umman güneş enerjisi ekonomi ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro