Sektörün Cirosu Ne Kadar Oldu?

Son yıllarda kentsel dönüşüm politikalarıyla baş döndürücü hıza ulaşan inşaat sektörü, günden güne cirosunu artırıyor. Devletin resmi istatistik kurumu TÜİK, haziran inşaat ciro ve üretim endeksinde son rakamları açıkladı.

Sektörün Cirosu Ne Kadar Oldu?

 

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO %6 ARTTI

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2017 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %6 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %10 oranında arttı.

Kurumdan yapılan açıklama göre kısa dönemli iş istatistikleri için genel olarak yöntem ve veri kaynağı iyileştirme çalışmalarının devam ettiği belirtildi. İnşaat üretim endeksinin veri kaynağının devamlılığının sağlanamaması nedeniyle, daha güncel ve kapsamlı veri kaynağı olan idari kayıtların hesaplamalarda kullanılmasına karar verildiği ifade edildi. Açıklama şöyle; “Bu kapsamda, inşaat üretim endeksine, 2017 I. çeyrek haber bülteninden itibaren yer verilmemekte olup, idari kayıtlara dayalı olarak hesaplanacak 2015 temel yıllı çalışmalar tamamlandıktan sonra, endeks, geriye dönük seriler ile birlikte 2018 yılından itibaren yayımlanacaktır.”

Ekonomi Ajansı / ANKARA 

 

İnşaat sektörü ekonomi ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
Türk İş Adamlarına Yeni Fırsat
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro
KOBİ'lere 28,5 Milyon Euro